İletişim: [email protected]
Bizi takip edin:
< Geri

Depresyon ve anksiyete olduğumu düşünüyorum. Ne yapmalıyım?

Sürekli mutsuzum, sürekli keşkelerle yaşıyorum. Şöyle şöyle yapsaydım şu an hayal ettiğim hayatı yaşıyor olacaktım demekten kendimi alamıyorum. Tırnak yemem ve bruksizmim var. Düşünce akınlarına engel olamıyorum ve çok çabuk öfkelenmeye başladım. Ne yapmam lazım? Lütfen yardım edin.

Anonim - 15.06.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Selen Melay Yanıkan
Selen Melay Yanıkan
KLİNİK PSİKOLOG
Deneyim : 4 Yıl   Seans : 102+   Danışan : 251+

Merhabalar. Ben Klinik Psikolog Selen Melay Yanıkan. Duygu ve düşüncelerinizi daha iyi tanımaya başlayıp onları anlamlandırdığınız noktada davranışlarınızda da olumlu olarak değişiklikler görmeniz mümkündür. Geçmişinizin şimdiki yaşantınızın akışını ve gelecek yaşamınızı olumsuz etkilemesine izin vermemek için benimle iletişime geçerek psikolojik destek alabilirsiniz.

16.06.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 513+   Danışan : 1027+

Merhabalar öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun. Anksiyete ve depresyon aynı madalyonun iki yüzüdür. Son birkaç yıldır, klinisyenler ve araştırmacılar, yeni bir sonuca doğru ilerliyorlar: Depresyon ve anksiyete, bir arada var olan iki bozukluk değildir. Onlar bir bozukluğun iki yüzüdür. Endişeli misiniz yoksa depresyonda mısınız? Kesin teşhisin tedaviyi yönlerdirdiği ruh sağlığı bakımı dünyasında, anksiyete ve depresyon iki ayrı bozukluk olarak kabul edilir. Ancak gerçek insanların dünyasında birçok kişi her iki durumdan da muzdariptir. Aslında, çoğu duygu durum bozukluğu, anksiyete ve depresyonun bir kombinasyonu olarak ortaya çıkar. Araştırmalar, depresyonu olanların %60-70'inin aynı zamanda kaygıya sahip olduğunu gösteriyor. Kronik anksiyetesi olanların yarısında da klinik olarak anlamlı depresyon belirtileri vardır. Psikiyatride ve psikolojide komorbidite olarak adlandırılan anksiyete ve depresyonun bir arada bulunması, daha ciddi sonuçlar doğurur. Bozukluğun seyrini daha kronik hale getirir, işte ve ilişkilerde işlevselliği daha fazla bozar ve intihar riskini önemli ölçüde artırır. onlinepsikolog.com olarak işte bu nedenselligi çalışmak ve danışanın günlük yaşamda sorunlarını çözebilecek kapasiteye kavuşması için buradayız. Sağlıklı günler dilerim. Sayfamdan randevu oluşturabilirsiniz. Beklerim.

16.06.2023

Başak Küçükyalçın
Başak Küçükyalçın
KLİNİK PSİKOLOG
Deneyim : 4 Yıl   Seans : 19+   Danışan : 48+

Merhabalar, Bahsettiğiniz durumlar çözümsüz değil, bir psikoterapi desteğinin sizin için faydalı olacağına inanıyorum.

01.08.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 132+   Danışan : 154+

Merhaba ,depresyon ve anksiyete tanısı bir uzman eşliğinde konulmalı dilerseniz benimle randevu oluşturabilirsiniz size yardımcı olmak isterim.

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Sadece üye olanlar yorum yapabilir! Üye Ol ya da Giriş Yap