< Geri
online psikolog logo white

Çok kaygılıyım ve dışlanmış hissediyorum ne yapmalıyım?

Ben aniden ağlayasim geliyor dışlanmış gibi hissediyorum nefesim daralıyor gözüm acıyor ağlamaktan neden

Anonim - 18.05.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhaba. Ben Klinik Psikolog Selen Melay Yanıkan. Duygularınızın ve ihtiyaçlarınızın gördüğü zararın tamiri kişisel ve durumsal değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterir. O yüzden öncelikle psikoterapi kapsamında kaygılı olma, dışlanmış hissetme, aniden ağlama isteği gibi şikayetlerinizi ve şikayetinizin nedenini detaylandırmak gerekir. Profilimi inceleyip benimle ücretsiz bir ön görüşme tamamladıktan sonra dilerseniz terapiye başlamak için randevu oluşturabilirsiniz.

19.05.2023

Kaygının devam eden yönlerini yaşarken, ağlama aniden ve birdenbire ortaya çıkmış gibi görünebilir. Duygularınızı düzenlemekte güçlük çekiyorsanız, beklenmedik ağlamalar da olabilir. Duygu düzenleme, hissettiğimiz duygularla nasıl başa çıktığımızı, nasıl yol aldığımızı ve üstesinden nasıl geldiğimizi gösteren bir terimdir. Eğer artık size kaygı yaratan, sizi üzen veya zorlandığınız durumlarda bu kaygı ile mücadele ederken gün geçtikçe daha çok zorlanır hale geliyorsanız bu da oldukça normaldir. Terapi sizde ağlamayı sürdüren ve tetikleyen kaygılarda dahil her şeyi tedavi etmeye odaklanabilir. Hem ruh halini iyileştirebilen hem de depresyon veya kaygının geri gelme olasılığını azaltabilen pratik beceriler kazanmanızda faydalı olabilir ve hayat kalitenizi arttırabilir.

20.05.2023

Merhabalar, içinde bulunduğunuz ruh hali depresyon özellikleri barındırsa bile yine de kesin tanı ve tedavi için, psikoanalitik bakışla analiz edebilmek için ayrıntılı bir ongorusmeyi öneriyorum. Bu soruya kesin bir yanıt verebilmek için, birçok fizyolojik tetkik ve bir çok soru, gözlem, yaşanmışlıklariniz hakkında bilgi, yetişme tarzlarınız, yaşınız cinsiyetiniz medeni haliniz, Özlem ve hayalleriniz, ilişkili olduğunuz insanlar ve duygusal yapınızın iniş ve çıkışları hakkında ayrıntılı bir görüşme yapabilme imkanınız olabilir mi? Vaktiniz olursa bu platformdayim efendim beklerim.gorusmek üzere ; Geçmiş olsun ...

21.05.2023

Merhaba, kaygı bilişsel davranışçı terapi ekolüyle çalışılıp olumlu sonuçlar aldığımız bir durumdur. Size yardımcı olmak isterim .Dilerseniz benimle seans oluşturabilirsiniz.

27.08.2023