İletişim: [email protected]
Bizi takip edin:
< Geri

Cinsel terapi tam olarak nedir?

Ben cinsel terapinin tam olarak ne oldugunu merak ediyorum.

Anonim - 10.06.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 2 Yıl   Seans : 114+   Danışan : 273+

Cinsel terapi, çeşitli tıbbi, bilişsel, duygusal ve davranışsal müdahalelerden oluşan bir uzmanlık alanıdır. İnsan cinselliği konusunda üçüncü basamak eğitim almış sağlık uzmanları olan cinsel terapistler, bireylerin ve/veya çiftlerin cinsel işlev bozukluklarını anlamalarına, iyileştirmelerine ve çözmelerine yardımcı olur.

11.06.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 513+   Danışan : 1027+

Merhabalar hoşgeldiniz ; aşağıda okuyabilirsiniz; gecmis olsun. Cinsel terapi karşılıklı diyalog, paylaşım ve uzlaşı üzerine kurulu bir konuşma terapisi uygulamasıdır. Terapide yer alan kişiler tıbbi, psikolojik ya da kişisel problemlerinden hangilerinin cinsel yaşam içinde bir problem haline geldiğinin tespitine yönelik olarak iletişim kurulur.Seans anında cinsel yaşam ile ilgili sorun yaratabilecek birçok problemin terapi uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerçekleşir. Cinsel isteğin derecesi, cinsel birleşmeye mani olabilecek herhangi bir fiziksel problemin olup olmadığı, disparoni (ağrılı cinsel birleşme) ya da sağlıklı bir cinsel yaşamın sürdürülmesini engelleyecek kronik rahatsızlıkların varlığı gibi durumlar konuşma terapisi esnasında irdelenebilecek konulara örnek olarak sayılabilir. Diğer psikoterapi tekniklerinde olduğu gibi cinsel terapi seansı esnasında da deneyim, endişe ve duyguların paylaşımı gerçekleşir. Seans esnasında terapi uzmanı çiftlerle aynı anda ya da ayrı ayrı olarak görüşme gerçekleştirebilir. Her seans sonunda sağlıklı bir cinsel yaşamın olduğu bir geleceğe aşama aşama yaklaşılır. Cinsel terapi uzmanı seksüel disfonksiyonun kaynağı olan problemin öncelikle kişiler tarafından kabul edilmesi ve farkındalığın sağlanması ile birlikte bu problemin kontrolüne yönelik adımların atılması için seansları yönlendirmeye devam eder. Seans sonrasında cinsel terapi uzmanı tarafından çifte, cinsellik hakkındaki kitap okuma veya sağlıklı iletişim kurma egzersizleri gibi çeşitli ödevler verebilir. Aynı zamanda cinsel terapi seansları içerisinde duygusal problemlerin seksüel disfonksiyonun kaynağı olabileceğinin araştırılması amacıyla bazı psikolojik test uygulamalarına başvurulabilir. Seans esnasında seksüel disfonksiyona neden olan problemin fiziksel bir problemden kaynaklandığının tespit edilmesi halinde, terapi uzmanı kişileri bu problemin çözümü olan branşa yönlendirir Daha ayrıntılı bilgi için lütfen onlinepsikolog.com üzerinden randevu alabilirsiniz . Sağlıklı günler dilerim.

11.06.2023

Gizem Akcan
Gizem Akcan
DR. ÖĞR. ÜYESI KLINIK PSIKOLOG
Deneyim : 12 Yıl   Seans : 371+   Danışan : 814+

Cinsel hayatta yaşanılan erken boşalma, vajinusmus, ereksiyon sorunları vs. problemlerin altında yatan nedenlerin tespit edilerek çeşitli çözüm önerileri ve teknikler sunulur. Dilerseniz bireysel terapi ile sorularınızı detaylı olarak birlikte yanıtlayabiliriz.

13.06.2023

Selen Melay Yanıkan
Selen Melay Yanıkan
KLİNİK PSİKOLOG
Deneyim : 4 Yıl   Seans : 102+   Danışan : 251+

Merhabalar. Ben Klinik Psikolog Selen Melay Yanıkan. Cinsel terapi, insanların cinsel zorluklarını ve sorunlarını berlirlemelerine, çözmelerine, cinsel bilgi edinmelerine, cinsel tatminlerini arttırmalarına yardım eden psikoterapi türlerinden biridir. Cinsel terapiye hem bireysel hemde çift olarak katılım sağlanabilir. Cinsel terapinin amacı bireyin veya çiftin cinsel performans kaygısı veya cinsel ilişkilerinde yaşadıkları sorunlara yardımcı olmaktır. Terapilerde gizlilik esastır. Cinsel terapide çoğunlukla ev egzersizleri verilir. Bu egzersizlerin birey veya çift tarafından diğer seansa kadar yapılması beklenmektedir. Cinsel terapiye başlamak için benimle randevu oluşturabilirsiniz.

16.06.2023

Deneyim : 1 Yıl   Seans : 15+   Danışan : 28+

Cinsel terapi; kişilerin kendilerini veya partnerlerini tanımasını sağlayan, cinsel yönden eksik bilgilerini tamamlayan, cinsel yaşantılarını olumsuz etkileyen duygu ve düşüncelerinin giderilerek sağlıklı bir cinsel hayatın oluşturulması sağlayan terapi yöntemidir. Terapistler cinsel sorun yaşayan kişilerin sorununun kaynağını bulmayı ve gidermeyi hedeflerler.

23.08.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 132+   Danışan : 154+

Merhaba, cinsel terapi kişinin yaşadığı cinsel problemlerle çalışan bir terapi çeşididir.(vajinusmus,erken boşalma,geç boşalma,ereksiyon problemi,orgazm,anorgazm vs) sizde bu konularda terapi almak isterseniz benimle seans oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Sadece üye olanlar yorum yapabilir! Üye Ol ya da Giriş Yap