< Geri
online psikolog logo white

birşeyler yapmak istiyorum ama yapmak için enerjim yok ne yapmalıyım?

yapmayı çok istediğim şeyleri bile yapmak içimden gelmiyor yapsam belki mutlu olurum ama umutsuzluğum çok başladı örneğin spor yapıyordum kilo alabilmek için bıraktım şuan yapmak istiyorum ama yapamıyorum .

Anonim - 18.05.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 4 Yıl   Seans : 236+   Danışan : 1232+

Merhabalar ben Klinik Psikolog Selen Melay Yanıkan. Yapmayı çok istediğiniz şeyleri yapmak için sizi durduran şey/şeyler sizce nedir? Sizi umutsuz, mutsuz hissettiren şey/şeyler sizce neler? Öncelikle psikoterapi kapsamında bu soruların detaylandırılması gerekir. Mutlu olmak umutlu olmak demektir. Umutlu olmak ise hedeflerinizin olması demektir. Hedeflerinizin olması da bunları gerçekleştirecek motivasyona sahip olmanız demektir. Profilimi inceleyip benimle ücretsiz bir ön görüşme tamamladıktan sonra dilerseniz terapiye başlayabiliriz.

19.05.2023

Deneyim : 2 Yıl   Seans : 114+   Danışan : 273+

Eskiden zevk aldığımız eylemlerden artık zevk alamıyor olmak ve umutsuzluğun baş göstermesi depresif bir ruh halinin göstergesi olabilir. Özellikle bu şikayetlerinizle birlikte iştahınızda, uykularınızda değişmeler, kendinizde hissettiğiniz bir suçluluk benzeri bir duygu, bir konuya, sorumluluklarınıza odaklanmada zamanla azalma veya zorlanma, enerjinizde genel bir azalma varsa ve bu durumlardan en az üç tanesi en az 2 hafta boyunca azalmadan devam ediyorsa bir uzmanla görüşebilir ve ona durumunuzu anlatabilirsiniz.

20.05.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar; içinde bulunduğunuz ruh hali depresyon özellikleri barındırsa bile yine de kesin tanı ve tedavi için, psikoanalitik bakışla analiz edebilmek için ayrıntılı bir ongorusmeyi öneriyorum. Bu soruya kesin bir yanıt verebilmek için, birçok fizyolojik tetkik ve bir çok soru, gözlem, yaşanmışlıklariniz hakkında bilgi, yetişme tarzlarınız, yaşınız cinsiyetiniz medeni haliniz, Özlem ve hayalleriniz, ilişkili olduğunuz insanlar ve duygusal yapınızın iniş ve çıkışları hakkında ayrıntılı bir görüşme yapabilme imkanınız olabilir mi? Vaktiniz olursa bu platformdayim efendim beklerim.gorusmek üzere ; Geçmiş olsun ...

21.05.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba, uzun süreli enerji düşüklüğü depresyondan kaynaklanabilir size yardımcı olmak isterim. Dilerseniz seans oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun