< Geri
online psikolog logo white

bir türlü dikkatimi toplayıp işime odaklanamıyorum

hayatımda bir düzen tutturamıyorum bir çok teknik taktik internetten ne okuduysam uyguladım ama halen aynıyım concerta 27 mg da aldım bir yararı olur diye 2 haftadır kullanıyorum hiç bir yararını görmedim... ne yapmalıyım ?

Anonim - 08.07.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Hayatınızda amaçlarınız doğrultusunda ilerlemenize, kendinizi aktifleştirmenize ket vuran bir sürü sebep olabilir. Motivasyon eksikliği, özgüvensizlik, depresif duygudurumu, tükenmişlik hissi, geçmişte yarım kalmış önemli işler ve benzeri durumlar gibi... Psikoterapi bunlardan hangilerinin sizi durdurduğunu terapistiniz ile birlikte bulmak ve üstesinden gelmek için uygun ve verimli bir ortam sağlayabilir. Bunun yanında antidepresan ilaçlar etkisini göstermesi için en az 3 hafta gibi bir süreye ihtiyaçları vardır. Ayrıca psikolojik problemlere en vermli tedavinin ilaç ile beraber terapi yardımının olduğunu da hatırlatmak isterim. Dolayısı ile bir terapiye başlamak için çok uygun bir zamandasınız.

09.07.2023

Merhabalar öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. CONCERTA 27 nedir? Beynin aktif olmayan bölümlerinin aktivitesini artırır. İlaç, dikkati (dikkat süresini), konsantrasyonu (odaklanmayı) geliştirmeye yardımcı olur ve dürtüsel davranışları azaltır. İlaç, genellikle psikolojik eğitsel ve sosyal terapileri içeren tedavi programının parçası olarak verilir. CONCERTA 27 mg kimler kullanabilir? Kontrollü salım tableti. Bir tarafına siyah mürekkeple “alza 27” yazılmış kapsül biçiminde gri tabletler. CONCERTA Dikkat Eksikliği - Hiperaktivite Bozukluğu'nun (DEHB) tedavisinde endikedir. 6-17 yaşındaki çocuk ve ergenler ve 18-65 yaşındaki yetişkinlerde yapılan kontrollü klinik araştırmadan elde edilmiştir. DOKTOR KONTROLU OLMADAN LÜTFEN İLAÇ ALMAYINIZ VE KULLANMAYINIZ! Psikolojik destek almanız gerekiyor gibi görünüyor. Eğer düşünürseniz onlinepsikolog.com üzerinden profilime girip randevu oluşturabilir seanslarda bu konuları etraflıca psikolojik destek anlamında görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

15.07.2023

Merhaba dikkat dağınıklığının yanında başka problemlerde bu sürece etki etmiş olabilir dilerseniz benimle randevu oluşturabilirsiniz.

27.08.2023