< Geri
online psikolog logo white

Bazen kendimi kadın gibi hissediyorum

Selam hocam kendimi bazen kadın gibi hissediyorum, erkek arzuluyorum 'telf chat' kanalında sohbet ediyorum sonra bir salınca pişman oluyorum, ilişkin oldu mu dersen hiç olmadı ara ara böyle sapkınlık oluyor. Bundan nasıl kurtulurum?

Anonim - 21.05.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 4 Yıl   Seans : 236+   Danışan : 1232+

Merhabalar. Ben Klinik Psikolog Selen Melay Yanıkan. İnsanların bir biyolojik kimliği bir de cinsiyet kimliği vardır. Biyolojik kimlik, kişinin dünyaya geldiği cinsiyetidir. Cinsiyet kimliği ise kişinin kendini hangi cinsiyette hissettiği ile ilgilidir. Biyolojik kimlik ve cinsiyet kimliği aynı veya farklı olabilir. Bu durumu cinsel terapi kapsamında detaylandırmak ve anlamlandırmak gerekir. Profilimi ziyaret ederek benimle iletişime geçebilirsiniz.

21.05.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar öncelikle içsel dünyanızı bizlerle paylastiginiz için kendi adima teşekkür ederim. Musadenizle, cumlelerimizi ve zihnimizi netlestirmek ve bu konunun daha iyi anlaşılması için bir kaç sual sormam icap edebilir.. "Bazen kendimi kadın gibi hissediyorum" cümlesindeki "bazen"in sıklık durumu nedir? ( Saatlik, günlük, haftalık, aylık ..) Kadın gibi hissetmek sizi ne oranda rahatsız ediyor olabilir ? ( Çok, az, hiç anlamında) "Erkek arzuluyorum" derken cinsel ilişki anlamında mi? kastettiğiniz?Eğer cinsel anlamda ise nasıl bir fantezi kuruyor olabilirsiniz? Sanal ortamda (telf chat gibi) ilişkiniz oldumu hiç? Bu durum sizi etkisi altına alıyor olabilir mi? Ve ne sıklıkla oluyor olabilir ? Sizce bu durum normal mi? Veya sizin normlarında göre doğal mi? Sapkınlık olarak adlandırdığımız göre negatif bir duygu içinde rahatsızlık duyuyor ve içsel olarak rahatsızlık yaşıyor olabilir misiniz?bu rahatsızlığın derecesi ne olabilir sizce ? Bu sorulara kesin bir yanıt verebilmek için, birçok fizyolojik tetkik ve bir çok soru, gözlem, yaşanmışlıklariniz hakkında bilgi, yetişme tarzlarınız, yaşınız cinsiyetiniz medeni haliniz, Özlem ve hayalleriniz, ilişkili olduğunuz insanlar ve duygusal yapınızın iniş ve çıkışları hakkında ayrıntılı bir görüşme yapabilme imkanınız olabilir mi? Vaktiniz olursa bu platformdayim efendim beklerim.gorusmek üzere ; Geçmiş olsun ...

27.05.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba cinsel terapi uzmanlık alanım size yardımcı olmak isterim dilerseniz benimle seans oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun