< Geri
online psikolog logo white

Ayrılık sürecini nasıl atlatırım?

Bir süredir depresyonda hissediyorum ve bu ilişkime az da olsa yansıyordu dün büyük bir kavga ettik beni üzdüğü için kendini kötü hissettiğini söyledi düzelebileceğimize hevesi kalmadığını ve bitirmek istediğini söyledi aklımda bir ton soru var ve çok karmaşık kötü hissediyorum

Anonim - 15.08.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

15.08.2023

Merhabalar ben psikolog ve Psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Bu zorlu dönemde hissettikleriniz anlayışla karşılanması gereken gerçek duygular. Hem depresyon hem de ilişki sorunlarıyla başa çıkmak karmaşık olabilir duygusal gerilimler yaşayabilirsiniz . Bu noktada önemli olan, kendi duygusal ihtiyaçlarınıza ve partnerinizin ihtiyaçlarına odaklanmak ve birlikte nasıl daha iyi bir yol izleyebileceğinizi değerlendirebilme yetisini kazanmaktır.Bu süreç zorlu gece bilir.İşte bu zorlu süreci atlatmanizda yardımcı olabilecek bazı adımlari şöyle sunabiliriz;Öncelikle Kendi duygularınızı ve düşüncelerinizi ifade etmek önemlidir. Aynı şekilde partnerinizin de hissettiklerini paylaşmasına izin veriniz lütfen.Hem siz hem de partneriniz zorlu bir dönemden geçiyorsunuz. Birbirinizin duygusal durumunu anlamaya çalışın.ve empatiyi öğrenebilirsiniz. Büyük kavgalar yerine sakin bir şekilde konuşmak daha üretici olabilir. İki tarafın da görüşlerini açıkça ifade etmesine izin veren bir iletişim kurabir ve ve sakin olmaya ve kalmaya gayret eder ve İlişkinizi kurtarmanın veya iyileştirmenin yollarını birlikte araştırmayı düşünebilirsiniz. Ancak her iki tarafın da bu konuda istekli olması önemlidir. Ayrıca Hem depresyonla başa çıkmak hem de ilişki sorunlarını çözmek zorlayıcı olabilir. Bir terapist veya danışman size bu konuda profesyonel rehberlik sağlayabilir.Bireysel Bakıminizi ihmal etmeyiniz yani Kendi duygusal sağlığınıza öncelik vermek önemlidir. Depresyonla başa çıkmak için terapi veya ilaç tedavisi gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Süreci algilayi iz ve sabır gösteriniz; Hem depresyon hem de ilişki sorunlarının çözümü zaman alabilir. Sabırlı olun ve kendinize zaman tanıyın. Unutmayın ki bu zorlu dönemde destek aramak ve gerektiğinde profesyonel yardım almak önemlidir. Hem kendiniz hem de ilişkiniz için daha sağlıklı bir yol bulma konusunda adımlar atmaktan çekinmeyin.Ayrica profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz ayrintili görüşme imkanımız oluşabilir. Sağlıklı günler dilerim sizlere.

17.08.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

20.08.2023

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

27.08.2023

Merhaba, ayrılık süreci sonucu kişinin kendini kötü hissetmesi bir süre olağandır fakat her kötü hissetmeye depresyon diyemeyiz bir yas evresinin içinde olmuş olabilirsiniz bu yüzden bunun bir depresyon olup olmadığı bir uzman tanısıyla konulmalı dilerseniz benden randevu oluşturabilirsiniz size yardımcı olmak isterim.

27.08.2023

Emre Uzun
Emre Uzun
PSIKOLOG

Biten bir ilişkinin ardından olumsuz duygular içine girmenin doğal olduğunu ve psikolojik sağlamlığınıza hizmet edeceğini unutmayınız. Ancak bizim için önemli olan içinde bulunduğunuz duyguların ve düşüncelerin psikolojik sağlamlığınıza hizmet edecek olmasıdır. Bu konuyu birlikte değerlendirmemiz sizin için faydalı olacaktır.

07.09.2023