< Geri
online psikolog logo white

Ayrıldığım kişiye karşı vicdan azabı çekiyorum

Merhaba 9-10 ay önce bir kızla tanışmıştım sosyal medyadan. O zamanlar boşluktaydım ve sohbetimiz uyuyordu diye devam ettim. Sonra kızın hareket ve tavırları bana uymadığını gördüm. En önemlisi sevemedim. Ayrılmak istiyordum ama kız maalesef bana aşık olduğunu söylüyordu ve psikolojik sorunları vardı. Sonra benden habersiz sosyal medya hesabı açtığını gördüm ve bunu bahane ederek ayrıldım. Kız beni zaten kötü etkiliyordu. Dışarı çıkınca hep içelim diyordu. Sigarayı bırakmaya çalışıyordum ama onunlayken hep sigara içiyordum. Ve benden ayrılır ayrılmaz gidip erkeklerle sohbet programından para kazanan bir siteye kaydoldu. Ben şimdi bazen o kıza dürüst olmayıp ayrıldığım için içim kötü oluyor. Evliyim eşim muhteşem bir insan. Ne sigaram kaldı ne alkolüm. Hayatım değişti. Ama o kız sürekli aklıma geliyor sanki vicdan azabı çekiyorum. Ve onun yüzünden bizim başımıza bir şey gelir diye korkuyorum bazen. Beddua filan eder diye. Ne yapayım sizce?

Anonim - 10.03.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba yaşadığınız ilişkideki kritik durumlar anksiyete bozukluğu geliştirmenize sebep olmuş olabilir dilerseniz benimle seans oluşturabilirsiniz iyi günler dilerim.

12.03.2024

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar hoşgeldiniz; Öncelikle, evli olduğunuz halde yaşadığınız bir durumu ve geçmişte aldığınız bir kararı dürüstçe değerlendirmeniz çok önemlidir. Bu süreçte Kendinizi suçlu hissetmeniz gayet normal karşılanabilir bir durum. ancak unutmayın ki o zamanlar verdiğiniz kararlar o an için en doğru olanlarıydı ve şu anki durumunuzu şekillendirdi. Önemli olan şimdi yaşadığınız değişim ve bu değişimi sürdürmektir. Eşinizle mutlu bir ilişkiniz olduğunu ve olumsuz alışkanlıklarınızı bıraktığınızı belirttiğiniz için tebrik ederim. Bu olumlu değişimleri korumak ve güçlendirmeye odaklanabilirsiniz. Geçmişteki hatalarınızı kabul edip ve onlardan ders çıkarabilirsiniz, ancak kendinizi aşırı şekilde suçlamaktan kaçınmaniz tavsiye edilir. Eğer hâlâ endişe duyuyorsanız, iç huzurunuzu bulmak ve geçmişle barışmak için bir terapist veya danışmanla konuşmayı düşünebilirsiniz. Eğer sosyal medyadan tanistiginiz kız arkadaşınız hakkında endişe duyuyor iseniz ona psikologluk yapmak yerine kendisini psikolojik sorunları nedeni ile farklı mecralara yönelmek yerine, bu negatif ve sorunlu psikolojik durumunu tedavi etmesi için onu psikolojik TERAPİ ALMASI için yönlendirebilirsiniz. Bu hem sizin suçluluk duygunuzu hafifletebilir. Hem de bu süreçte size ve kız arkadaşınıza rehberlik edebilir ve duygusal olarak rahatlamanıza yardımcı olabilir unutmayınız lütfen; ÖNCELİKLE geçmişi ONARMAK ve geride bırakmak ve kendinizi affetmek, iç huzura kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz psikolojik destek ve psikolojik danışmanlık anlamında ayrıntılı olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. BEKLERİM .. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim sizlere...

12.03.2024

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun