< Geri
online psikolog logo white

Anksiyetem olabilir mi

Merhaba direkt konuya girmek istiyorum ben yaklaşık 4 aydır anı şekilde halsizlik bitkinlik terleme ile başlayan ve nefes almada zorluğa giden bir şey yaşıyorum bazen oluyor .. dahiliyeden kardiyolojiye kadar her şeye gittim kan tahlillerim tertemiz hiçbir sıkıntı yok diyorlar sigara kullanmıyorum bazen alkol alırım .. internette yaptığım araştırmalara göre anksiyete olabilirim diye düşündüm .. bu belirtiler nedir .. yaptığım iş stresli gece çalışıyorum .. aldığım nefes yetmiyor sürekli yorgunum

Anonim - 13.06.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Online Psikolog

konu ile ilgili profesyonel destek almak için onlinepsikolog.com uzmanlarından destek alabilirsiniz.

14.06.2023

Deneyim : 4 Yıl   Seans : 236+   Danışan : 1232+

Merhabalar. Ben Klinik Psikolog Selen Melay Yanıkan. Kalbin hızlı atması, terleme, titreme, soluğun daralması yada boğuluyor gibi olma yada soluğun tıkanması duyumu, göğüs ağrısı yasa göğüste sıkışma, bulantı yada karın ağrısı, baş dönmesi yad ayakta duramama, yada sersemlik yada bayılacak gibi olma duyumu, titreme yada üşüme yada ürperme yada ateş basması duyumu, uyuşmalar yada karıncalanmalar, gerçek dışılık, denetim yitirme yada çıldırma korkusu, ölüm korkusu şikayetleri arasından en az 4ünü yaşıyorsanız ve doktor kontrolünde yapılan organik test sonuçlarınız temiz çıktıysa psikolojik bir destek almanızı öneririm. Benimle ücretsiz bir ön görüşme tamamladıktan sonra dilerseniz seanslara başlamak için randevu oluşturabilirsiniz.

15.06.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar; öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun. İnsan psikolojisi yaşadığımız olay olgu stres ve istenmeyen şeylere karşı kendi diliyle ve bu çoğunlukla beden diliyle (somatizasyon) karşılık veriyor olabilir. Somatizasyon bozukluğu , doktorun yaptığı fiziksel muayene ve laboratuvar incelemeleri (kan tahlilleri, filimler, bilgisayarlı tomografiler,ultrasonlar…) ile yeterince açıklanamayan çok sayıda bedensel belirtilerin bulunmasıyla karakterize bir hastalıktır. Somatizasyon bozukluğu hastalığı olan insanlarda insanlarda; bedenlerinde çeşitli ağrılar, sızılar, uyuşmalar, karıncalanmalar, ateş basmaları olur. Çarpıntı olabilir. Boğazda tıkanma, boğulmahissi.Halsizlik,güçsüzlük,unutkanlık görülebilir.Bu şikayetlerden dolayı genellikle dahilliye uzmanlarına gidilir.Bir çok tahlil-tetkikler yaptırılır.Fakat bu şikayetlere sebep olacak bir şey saptanmaz. Çoğu kez de doktor doktor dolaşılır.Çünkü hasta,yakınmalarının sebebini anlayamamış ve derdine çare bulamamıştır.Tedavi olamamıştır.Oysa hastanın yakınmalarını açıklayacak organik bir laboratuvar bulgusu yoksa hastayı mutlaka psikolojik mütehassısa görünmek gerekebilir. onlinepsikolog.com olarak bu hizmeti vermek için buradayız. Vaktiniz olursa beklerim . Sağlıklı günler dilerim.

15.06.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba, belirtiler panik atak ve komorbit tanı olarak anksiyete diyebiliriz terapi süreciyle düzelecektir size yardımcı olmak isterim benimle randevu oluşturabilirsiniz.

27.08.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun