< Geri
online psikolog logo white

ailem ve nişanlım anlaşamıyor

Merhabalar. Ben 3 yıldır biri ile ilişki yaşıyorum, kendisi ile artık 7 aydır nişanlıyız. Annem-babam keçdiyini sevmemesine rağmen nişanlandık, lakin o zamana kadar nişanlımla annem arasında büyük sorunlar yaşandı. Kendisi ile çoğu zaman güzel vakit geçiriyorum, ikimizin de doğum günü aynı, her zaman özel günlerimizi kutlarız. Birlikte gezeriz, hediyyeler alırız, ben hastalanınca çok iyi bakar bana. Lakin, kendisi aşırı derecede kıskanç ve artık buna katlanamaz hale geldim, kavgalarımızdan ikimiz de bıktık ama sevdiğimiz için tam olarak ayrılamıyoruz. Ne yapmalıyım, nasıl yoluna koymalıyım. Öncədən teşekkür ederim.

Anonim - 08.04.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar, ilişkinizde yaşamış olduğunuz problemler hem size hem de ilişkinize zarar veriyorsa mola verebilir ve bu sürede ilişkinizi gözden geçirebilirsiniz. Nişanlınızın kıskançlığı rahatsız edici bir boyuttaysa bu noktada nişanlınız destek alabilir.Dilerseniz platformumuzdan sean alarak destek alabilirsiniz. İyi günler.

09.04.2023

Merhaba. Ben Psikolog Selen Melay Yanıkan. İlişkinizdeki sorunlar, iletişim hataları, güçlü ve zayıf yönleriniz, düzeltebileceğiniz şeyler gibi konulara gottman çift terapisi ile cevap bulup çözüme ulaştırabiliriz. Gottman çift terapisine partneriniz ile birlikte katılmanız gerekmektedir. Fakat partneriniz katılmak istemez ise yada siz bireysel katılmak isterseniz ilişkinizde sizi rahatsız eden ve çözümlemek istediğiniz durumlar için bireysel terapi de alabilirsiniz. Sizi rahatsız eden durumları çözüme ulaştırmak için profilimi inceleyip benimle iletişime geçebilirsiniz.

09.04.2023

Merhabalar ben psikolog ve psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. İlişkinizdeki kıskançlık sorunuyla başa çıkmak zor olabilir, ancak bazı adımlar atarak durumu düzeltebilirsiniz:işte bazı adimlar; _Açık İletişim: Nişanlınızla kıskançlık konusunu samimi bir şekilde konuşun. Duygularınızı ve düşüncelerinizi paylaşın. Kıskançlık nedenlerini ve sizi nasıl etkilediğini ifade edin. _Sınırları Belirleyin: İlişkide sağlıklı sınırlar koymak önemlidir. Her ikinizin de rahat hissetmesi için ne tür etkileşimlerin kabul edilebilir olduğunu belirleyin. _Güven İnşa Etmek: Güven oluşturmak için nişanlınıza sürekli olarak dürüstlük ve açıklıkla yaklaşın. Güveninizi kazanmaya çalışın ve bu konuda sabırlı olun. _Kendi Özsaygınızı Koruyun: Kendi özsaygınızı ve ihtiyaçlarınızı gözetmeyi unutmayın. İlişkinizdeki kıskançlık sizi olumsuz etkiliyorsa, bunu ifade etmekten çekinmeyin_Profesyonel Yardım: Eğer kıskançlık sorunu ilişkinizi ciddi şekilde etkiliyorsa, bir ilişki danışmanından yardım almayı düşünebilirsiniz. Profesyonel rehberlik, ilişkinizin daha sağlıklı bir yöne gitmesine yardımcı olabilir. Sonuç olarak, ilişkinizdeki kıskançlık sorununu açık iletişim, güven oluşturma ve sınırlar belirleme yoluyla çözmeye çalışabilirsiniz. Eğer bu sorun devam ederse, profesyonel yardım almayı düşünmek iyi bir seçenek olabilir. Daha fazla bilgi ve danışmanlık için profilimden uzmanlık alanlarını inceleyebilir ve seans olusturabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim sizlere.

07.08.2023

Merhaba, nişanlınız ve aileniz arasında nasıl sınır konulur ve denge sağlanır terapiyle birlikte sizinle bunu çalışabiliriz size yardımcı olmak isterim benimle seans oluşturabilirsiniz.

27.08.2023