< Geri
online psikolog logo white

Ailem Burun Estetiğime Karşı Çıkıyor

Ben burnum için doktora gittim ve burnumun içinin yamuk olduğunu belirtti, ameliyat olmamı doğru buldu. Ben zaten burnumun dış görselini de beğenmediğim için estetik düşünüyordum ikisini birden halletmek istiyorum ama ailem buna karşı çıkacak sizce ne yapmalıyım nasıl ikna etmeliyim? Burnumu bu şekilde beğenmiyorum.

Anonim - 31.03.2024

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar hoşgeldiniz; Burnunuzun hem işlevsel hem de görsel açıdan sizi rahatsız ettiğini belirttiniz ve ameliyat olmayı düşündüğünüzü ifade ettiniz. Öncelikle, anladığım kadarıyla bu karar sizin için önemli ve kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsunuz. Ailenizin bu konuda endişeleri olabilir ve onların bakış açısını anlamak da önemlidir. Ailenizle bu konuda açık ve anlayışlı bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Onlara burnunuzun size ne kadar rahatsızlık verdiğini, hem fiziksel hem de duygusal olarak nasıl etkilendiğinizi anlatıniz. Ameliyatın sadece görünüşünüzü değil, aynı zamanda yaşam kalitenizi de olumlu yönde etkileyeceğini vurgulayabilirsiniz. Ayrıca, doktorunuzun önerisiyle ameliyat olmanın işlevsel bir ihtiyaç olduğunu da belirtebilirsiniz. Ameliyatın sadece estetik değil, aynı zamanda sağlık açısından da önemli olduğunu vurgulayabilirsiniz. Ailenizin endişelerini dikkatlice dinleyebilir ve onların görüşlerini anlamaya çalışabilirsiniz .Ancak, kendi duygularınızı ve ihtiyaçlarınızı da önemsediginize de belirtebilirsiniz .Ameliyat kararınızı verirken, kendinizi daha mutlu ve güvende hissetmenin önemini unutmayın. Ailenizin desteğini almak önemli olsa da, sizin karar vermeniz de bir okadar önemlidir. Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz psikolojik destek ve psikolojik danışmanlık anlamında ayrıntılı olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. BEKLERİM... Sağlıklı ve mutlu günler dilerim size...

06.04.2024

Merhaba aile nasıl ikna edilebilir değil de bir yetişkin olarak siz neden ailenizi ikna etmek zorunda hissediyorsunuz terapide bu ele alınabilir dilerseniz size yardımcı olmak isterim benimle seans oluşturabilirsiniz iyi günler dilerim.

09.04.2024