< Geri
online psikolog logo white

Oyun Terapisi alanında uzman psikologlar

Oyun Terapisi alanındaki uzman psikologlar ile online terapi yapın. Online psikologlarımız şimdi sizinle terapi yapmaya hazır!

Çevrim İçi
5.0
(51 Yorum)

Merve Üçok

Psikolog
520TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim İçi
5.0
(2 Yorum)

Ayşe Perihan Özkan Var

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
4.3
(7 Yorum)

Berfin Şahin

Klinik Psikolog
510TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
5.0
(40 Yorum)

Hidayet Çalışkan

Psikolog
1,025TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme
Çevrim Dışı
0.0
(0 Yorum)

Revşan Kahraman

Psikolog
430TL / 30dk
Ücretsiz Ön Görüşme

İlk seansına özel %15 indirim. Şimdi başla!

Uzmanları daha yakından tanımak ister misiniz?

Online Psikolog Yorumları

Online terapi yorumlarını inceleyin ve online psikologlarımızdan memnun kalan onbinlerce danışanımız arasında yerinizi alın.

comment
İlgiyle Dinledi
Gülnihal Hanım ile ilk seansımızı gerçekleştirdik. Kendisi beni ilgiliyle dinleyerek, sorun odaklı sorular sorarak, daha ilk seansta bazı konular hakkındaki farkındalığımı artırmama yardımcı oldu. Diğer seanslarımızın da aynı verimde olması dileğiyle... Teşekkürler :)
Psk. Gülnihal Ak Hakkında
comment
Akıcı
Levent Bey ile çok güzel ve akıcı bir seans gerçekleştirdik. Düzenli olarak da kendisiyle seanslarımıza devam edeceğiz. Herkese öneririm.
Psk. Levent Dokuzer Hakkında
comment
Sempatik
Sayın Sena Özbeyoğlu, sempatik güler yüzlü ruh halinden anlayan bir yapısı var hastayı kendisindeki gibi hisseden, çok başarılı ve geniş alanda psikolog bilgisi var, kendisiyle İsviçre'den görüşüyorum Online Psikolog aracılığıyla. Panik Atak rahatsızlığımda günden güne
Psk. Sena Özbeyoğlu Hakkında
comment
Neşeli
Çok neşeli biri. Kendimi mutsuz hissettiğim bir akşamda öyle güzel ilham oldu ki Merve Hanım. Farklı açılardan bakmamı sağladı. Enerjisine sağlık.Teşekkür ederim. Daha şefkatli bir içgörü edinmeme yardımcı oldu.
Psk. Merve Üçok Hakkında
comment
Profesyonel
Epeydir bir uzman psikolog arayışındaydım bulunduğum bölgede bir psikoloğa ulaşmam çok zordu online Psikolog arayışına girdim beni ve sorunumu anlayabilecek mi diye çok endişeliydim ve Selen Hanımın sayfasına denk geldim uzmanlık alanını okuduğumda bana hitap ettiğini f
Psk. Selen Melay Yanıkan Hakkında
comment
Farkındalık Oluşturuyor
Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayarak sağlıklı yönlendirmeler ile kendinizde farkındalık oluşturmanıza yardımcı oluyor. Yapmanızı istediği uygulamalar ile gün içerisindeki davranışlarınıza ve duygu kontrollünüze katkı sağlıyor.
Psk. Ece Yurdakul Hakkında
comment
Kibar ve güleryüzlü
Şimdilik 2 seans gercekleştirdik Zozan Hanımla. İletişime çok önem verdigim için özellikle görüntülü görüşme talep ettim. Kendisi çok kibar ve güleryüzlü. Güven ortamını özenle kurduğu için kendimi rahatlıkla ifade edebiliyorum. Bu güven ortamını oluştururken profesyone
Psk. Zozan Baskın Hakkında
comment
Değer Veriyor
İrem Hanım seansı çok başarılı yönlendiriyor. Başlangıç için çok iyiydi. İlerleyen seansları merakla bekliyorum. Oldukça mütevazi ve çok ilgili. Alanında çok iyi olduğu ilk görüşmeden dahi anlaşılıyor. İşini severek yapan bir kişi. Değer verdiğini anlayabiliyorum.
Psk. Zeynep İrem Bakır Hakkında
comment
Bu iş için doğmuş
İnsanlara uygun olan meslek neyse onu yapmaları gerektiğini düşünüyorum ki işinde çok iyi olabilsinler. Ahmet hocam bu duruma en iyi örnek ; sabırla dinleyişi, empati yeteneği, verdiği çözüm ve öneriler bu iş için doğduğunu gösteriyor teşekkürler...
Psk. Ahmed Taha Başer Hakkında
comment
Umut Katıyor
Uzun ve çok meşakkatli bir süreçten geçtik seanslarda gülmekten, ağlamaktan, düşmekten, kalkmaktan, düşüncemi özgürce ifade etmekten ve en önemlisi duygularımda en şeffaf olabildiğim bu süreci Nurullah Bey ile geçirmek benim daha iyi bir yerde ve daha sağlıklı bir birey
Psk. Nurullah Tığlı Hakkında
comment
Tatlı Dilli
İlk görüşmemize rağmen çok iyi tatlı dilli özellikle rahat davranabileceğiniz birisi kesinlikle doğru noktaları bulabiliyor rahat rahat konuşabilirsiniz ben başta çekiniyordum yorumlarda söylendiği kadardan daha fazlasıdır
Psk. Hidayet Çalışkan Hakkında
comment
Sabırlı ve bilgili
Profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa tam olarak aradığınız psikolog diyebilirim. Kendimi pek de iyi ifade edemediğim ve içinden çıkarmayacağımı düşündüğüm zor bir süreçteyken, daha ilk seansta sabırla dinleyip anlamaya çalıştı sorunu tespit etti ve tedavi sürecine hızl
Psk. Cihan İleri Hakkında

Oyun Terapisi Nedir Nasıl Uygulanır?

Çocukların duygusal ve psikolojik zorluklarıyla başa çıkabilmesi için tasarlanmış olan oyun terapisi, gelişimsel olarak çocuklar için uygun bir müdahale yöntemidir. Bu terapi biçimi, özellikle çocuklar üzerinde uygulanmakta olup, sözel ifade yetenekleri henüz tam olarak gelişmemiş bireylerin duygularını, düşüncelerini ve yaşadıkları olayları oyun yoluyla ifade etmelerine olanak tanır.

Oyun terapisi, oyun ve yaratıcı etkinlikler aracılığıyla, terapist ve birey arasında güvenli bir iletişim ortamı kurarak, bireyin kendini daha iyi anlamasına, duygusal sorunlarını çözmesine ve davranışsal düzenlemeler yapabilmesini amaçlar.

Oyun Terapisti Nedir?

Oyun terapisti, psikoloji veya çocuk gelişimi gibi alanlarda lisans düzeyinde eğitim alıp, sonrasında oyun terapisi konusunda yüksek lisans derecesi veya oyun terapisi uygulayıcı eğitimi sertifikasına sahip kişidir. Bu profesyoneller, çocukların duygusal ve davranışsal sorunlarını oyun ve yaratıcı etkinlikler yoluyla çözme amacı güder.

Oyun Terapisi için Kimler Uygundur?

Oyun terapisi kaç yaş sorusu şu şekilde açıklanabilir: Genellikle 3-16 yaş arası bireyler için uygun olan bir terapi yöntemidir. Ancak, bireysel durumlara ve uygulanan terapi yöntemine göre, oyun terapisi uygulanabilirliği değişebilir.

Oyun terapisi uygulanabilecek kişiler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Oyun Terapisi Faydaları Nelerdir?

İhtiyaca göre haftalık veya iki haftalık seanslarla gerçekleştirilen oyun terapisi, bireyin ihtiyaçlarına ve terapinin amaçlarına bağlı olarak birkaç ay veya daha uzun sürebilir. Bu süreç içinde, terapist ve çocuk arasında güvenli ve destekleyici bir ilişki kurulur, bu da çocuğun kendini ifade etmesi ve çeşitli psikolojik sorunlarla başa çıkması için önemli bir temel oluşturur

Bilişsel davranışçı oyun terapisi yönteminin sunduğu faydalar aşağıdaki gibi özetlenebilir:

Oyun Terapisi Türleri Nelerdir?

Oyun terapisti ile tanışma seansı sonrasında terapist bu tedavi biçiminin çocuk için uygun olup olmadığını bildirir. Oyun terapisi örnekleri hakkında bilgilendirme yapılır. Bu noktada ebeveynler için önemli olan, terapi sürecinde aktif bir rol alması ve terapist ile işbirliği içinde olmasıdır. Çünkü ebevenylerin rolü, terapinin etkinliğini artırabilir.

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

Çocuk merkezli oyun terapisi eğitimi ile, çocuğun kendi duygularını ve düşüncelerini özgürce ifade etmesine olanak tanıyan, çocuğun ihtiyaçlarına odaklanılır. Terapist oyun terapisi oyuncakları kullanarak çocuğun kendi çözümlerini keşfetmesine yardımcı olurken, çocuğun kendine olan güvenini ve öz saygısını artırmayı hedefler.

Filial Oyun Terapisi

Bu terapi türü, ebeveynleri terapi sürecine aktif olarak dahil eden bir modeldir. Terapist, ev ödevleri de verebilir. Filial oyun terapisi evde nasıl yapılır vb gibi konularda ebeveynlere detaylı bilgilendirme yapılır.

Filial oyun terapisi oyuncakları ve ebeveynlerin dahil olmasıyla, çocuk ve ebeveyn arasında bağ kuvvetlenir. Böylece, evde oyun terapisi ile, çocuğun duygusal zorluklarla başa çıkabilmesi için aile içi destek sağlanır.

Deneyimsel Oyun Terapisi Nedir?

Bu yaklaşım, çocukların oyun ve yaratıcı etkinlikler aracılığıyla kendi deneyimlerini doğrudan yaşamalarını ve işlemelerini sağlar. Terapist, çocuğun oyun seçimlerine ve yaratıcılığına odaklanır. Böylece çocuk, yaşadığı zorlukları ve duyguları güvenli bir ortamda keşfedebilir.

Sonuç olarak, her bir oyun terapisi türü, çocuğun benzersiz ihtiyaçlarına ve terapinin amaçlarına uygun şekilde özelleştirilebilir. Oyun terapisi nasıl yapılır, hang tür bireyin ihtiyaçlarına uygundur vb gibi konular oyun terapisti tarafından ebeveynlere detaylı bir şekilde anlatılır. Bu süreçte, ebeveynlerin, çocuklarının duygusal ve psikolojik gelişimine en uygun terapi türünü terapist ile seçmeleri önemlidir.