< Geri
online psikolog logo white

Ebeveyinlerimin cinsel iliskilerinden haberim var

18 yaşından küçüğüm ama son 2.5 yıldır ailemin cinsel yaşamlarından haberim var çünkü çok göz önündeler yani yanımızda bile sürekli cinsel imalar ufakta olsa cinsel temaslar gerçekleştiriyorlar ayrıca ilişkiye girmeden önce bizi dikkate almıyorlar uyumamış olsam bile kapını kapat deyip içeride gayet sesli bir şekilde ilişkiye giriyorlar ve ben onlar rahatsız olmasın her evlilikte olması gereken bir sey hala evlilikleri canlı söylersem belki rahatsız olurlar diye söylemiyorum ama son zamanlarda çok artmaya başladı haftada 4.5 gün gibi ve benim uyku sorunlarımı da tetikledi artık günlerini ezberleyip o günlerde kulaklıkla yatıyorum annemlere de sürekli uyku sorunumdan bahsediyorum yada ufak imalar yapıyorum ama anlamıyorlar bu durum derslerimi de cok kötü etkilemeye başladı ne yapabilirim

Anonim - 29.03.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Merhabalar, aileler farkında olmadan bu konuda dikkatli olmayabiliyor bu noktada anneniz ile iletişime geçip bu durumdan etkilendiğinizi belirtebilirsiniz .Aileniz haberiniz olmadığını ve rahatsız olmadığınızı düşündüğü için dikkat etmiyor olabilir. Bu durum onların daha dikkatli olmaya itebilir. Var olan uyku probleminiz içinde şunları önerebilirim. Aynı saatte yatmaya özen gösterip uyumaya geçmeden önceki son 3 saatte bir şeyler tüketmemeyi önereceğim ilk etapta .Eğer süreç sizi zorluyorsa bir uzmandan yardım almanızı önerebilirim. Dilerseniz ücretsiz ön görüşmelerimiz var bu konuda iletişime geçip seans oluşturabilirsiniz. İyi günler.

08.04.2023

Henüz 18 yaşından küçüksün dolayısı ile ne kadar ailenin evliliğinin canlı olması seni mutlu ediyor ve bu durumu bozmaktan çekiniyor olsan da sen de onların evliliğinin bir parçasısın. Eminim ki eğer durumu açıklarsan ebeveynlerinin arasındaki olumlu ilişkiye ket vuracakmışsın gibi bir kaygıya sahip olmanın sebepleri vardır. Ancak bunu terapide terapistin ile konuşabilir, durumu daha açık ve net bir şekilde ele alabilir ve birlikte ailenle bu konuyu açabilirsin.

21.04.2023