< Geri
online psikolog logo white

Destek almak istiyorum ama kendimi rahat hissetmiyorum, ne yapmalıyım?

Destek almak istiyorum ancak görüntülü ve sesli görüşme için kendimi rahat hissetmiyorum, geriliyorum. Afetzedeler için ücretsiz hizmeti kullanacaktım ama onda da sesli ya da görüntülü olduğu için vazgeçtim. Bunun için ne yapmalıyım?

Anonim - 06.04.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 4 Yıl   Seans : 236+   Danışan : 1232+

Merhaba ben Psikolog Selen Melay Yanıkan. Kendinizi rahat hissetmeniz adına size 10 dakikalık ön görüşme seçeneğini denemenizi önerebilirim. Bu görüşme sayesinde rahatlayıp kendinizi rahat hissetmeniz mümkün olabilir. Profilimi inceleyip benimle iletişime geçebilirsiniz.

07.04.2023

Deneyim : 3 Yıl   Seans : 89+   Danışan : 197+

iyi günler, öncelikle geçmiş olsun kendinizi rahat hissetmeyişinizi anlıyorum ama seans içinde konuşulanların kesinlikle paylaşılmayacağının ve siz ne paylaşırsanız o doğrultuda ilerleneceğinin güvencesini verebilirim. İlk etapta sesli görüşme sağlayabiliriz. Kendinizi hazır hissettiğinizde sizinle iletişime geçmek isterim.

08.04.2023

Deneyim : 2 Yıl   Seans : 114+   Danışan : 273+

Sesli veya görüntülü yapılırsa terapi mesajlaşma gibi diğer yöntemlere göre daha etkili olur bu doğru. Ancak bu psikolojik destek almaya başlamak için bir engel teşkil etmez. Canlı destekten yardım alabilir ve size mesajlaşma ile de olsa size yardım edebilecek bir psikolog isteyebilirsiniz.

21.04.2023

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun; Yazdıklarınizdan anladığım kadarı ile "asrın felaketi' olarak adlandırılan 11 ilimizi derinden etkileyen depremin negatif etkilerine hepimiz gibi siz de maruz kalmış olabilirsiniz. Bilimsel gerçekler göstermiştir ki aynı şeyi farklı insanlar yaşasa bile farklı tepkiler ortaya çıkabilmektedir. Kırmızı hafif kimisi de ağır...herkes yardım alabilir bu yardımlar maddi olabildiği gibi, psikolojik, sosyal ve de ruhsal olarak kendimizi iyi hissetmek, güvende ve yaşanabilir bir hayatın olduğunu farkedebilmek, doğaya insana ve topluma uyum göstermek için zorunlu olabilir. Düşünsenize nasıl ki dünyaya geldiğimizde bir öteki olarak annemiz bize destek olmasa idi nasıl ayakta kalabilirdik? Nasıl yaşardık? Nasıl gelişip buyuyebilirdik ki? İnsanı insan yapan en temel niteliklerden "biri de bir öteki" ile kurduğumuz sosyal ilişkiler olsa gerek... Utangaç biri olabilirsiniz belki? Belki yetiştirilme şartlarınız da elestirilmis, ve yargılanmış da olabilirsiniz, hatta utandirilmislik durumuna da maruz kalmış olabilirsiniz, her insan gibi steril bir yetişme tarzınız olmadığı muhakkak, dikkat ediniz; her insan gibi!.. Bazılarımız da işte deprem sel, doğal afetler, sosyal ve psikolojik travmalar kisiligimizdeki zayıf kalan yönlerimizi biraz daha zayıf kılıyor sanki.. Bu negatif duygunuzu ortadan kaldırabilecek İlk adımınızı onlinepsikolog.com adresine yazarak kirdiginizi farkedebiliyor musunuz? Görüşmek dertleşmek ve yeni bakış açılarını yelken açabilmek için platformdayim efendim vaktiniz oluersa görüşmek isteriz.. Geçmiş olsun dileklerimle, kendinize iyi bakın lutfen.

01.06.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun