< Geri
online psikolog logo white

Depremin ikisine de evde yakalandım ve atlatamıyorum

Atlatmak için ne yapmalıyım

Anonim - 12.03.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 3 Yıl   Seans : 89+   Danışan : 197+

Merhabalar geçmiş olsun platformumuzda bulunan ücretsiz destek kısmından destek alabilirsiniz. Bu noktada destek verdiğimiz danışanlarımız var sizde destek alarak süreci daha sağlıklı ilerletebilirsiniz. İyi günler.

08.04.2023

Deneyim : 4 Yıl   Seans : 236+   Danışan : 1232+

Merhaba. Ben Psikolog Selen Melay Yanıkan. Öncelikle geçmiş olsun. Deprem sonrasında Travma Sonrası Stres Bozukluğu en sık görülen psikolojik sorunlardan biridir. Yaşadığınız olay sizde travma sonrası stres bozukluğuna yol açmış olabilir. Durumu detaylandırıp tespit etmek gerekir. EMDR terapisi yaşadığımız ve etkisinden kurtulamadığımız rahatsız edici olumsuz anı, olay ve huzursuzlukları anlamlandırarak etkisinden çıkmamızı ve rahatlamamızı sağlayan bir yöntemdir. Profilimi inceleyip benimle iletişime geçebilirsiniz.

08.04.2023

Deneyim : 1 Yıl   Seans : 121+   Danışan : 452+

Olağandışı ve beklenmedik bir yaşam olayı yaşadınız, bu durumu sindirebilmek adına öncelikle kendimize zaman tanımalıyız. Olaya karşı verilen tepkiler bir süre olağandır. Eğer azalma yerine şiddetlenme ve belirtilerde artış görülüyorsa destek almak oldukça faydalı olacaktır.

17.04.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Sadece üye olanlar yorum yapabilir! Üye Ol ya da Giriş Yap