< Geri
online psikolog logo white

Duloksetin Cymbalta ve Cinsel isteksizlik

Merhabalar, Ben 3 yıldır duloksetin cymbalta kullaniyorum. Kullanmaya basladigimdan itibaren bende muthis bir cinsel isteksizlik, uyarilamama ve sertlesme sorunu olusturdu. Bu durum evliligimide etkilemekte. Son 2 aya kadar 60 mg kullaniyordum simdi 30 mg ama hala istegimde degisiklik yok. 3 yildir doktor kontrolunde devam ediyorum. Bu ilaci biraksam ilac oncesi yasadigim sikintilara geri donerim diye korkuyorum. Yada sizin tavsiye edebileceginiz cinsel istek arttiran duloksetin ile tepkimeye girmeyecek bir ilac var midir? Tesekkurler

Anonim - 08.09.2023

Uzmanlarımızın cevapları

Deneyim : 30 Yıl   Seans : 3506+   Danışan : 5457+

Merhabalar ben psikolog ve Psikoterapist Hidayet Çalışkan öncelikle hoş geldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Cymbalta (duloksetin)Duloksetin; majör depresif bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu, fibromiyalji ve nöropatik ağrıyı tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Ağız yoluyla alınır. Yaygın yan etkiler arasında ağız kuruluğu, mide bulantısı, yorgunluk hissi, baş dönmesi, ajitasyon, cinsel sorunlar ve terlemede artış bulunuyor ( bakınız Google).,( UYARİ: DOKTOR TAVSİYESİ OLMADAN VE DOKTOR KONTROLU OLMADAN LÜTFEN İLAC ALMAYİNİZ VE KULLANMAYİNİZ.) Bu durumunuzla ilgili önemli olan, bir sağlık profesyoneliyle açık bir iletişim sürdürmenizdir. İlacınızı bırakmak veya değiştirmek konusunda kendi başınıza karar vermemeniz önemlidir, çünkü antidepresanların ani kesilmesi ciddi yan etkilere neden olabilmektedir size önerimiz; Doktorunuzla bu cinsel yan etkileri tartışmalı ve alternatif tedavi seçeneklerini düşünmelisiniz. Bazen, cinsel yan etkileri azaltmak için başka bir antidepresan la veya cinsel işlevi artırmak için başka bir ilaçla tedaviyi birleştirmek mümkün olabilir. Ancak bu tür bir değişikliği doktorunuzun gözetiminde yapmalısınız! Ayrıca, cinsel sağlık sorunlarınızı çözmek için bir cinsel terapist veya uzmana da danışmanız faydalı olabilir. Bu uzmanlar, cinsel isteksizlik veya sertleşme sorunları gibi cinsel sorunları ele almanıza yardımcı olabilirler. Sonuç olarak, doktorunuzla iletişim halinde kalarak ilacı kullanımının ve cinsel yan etkilerinin yönetimi konusunda bir plan geliştirmeniz önemlidir. Kendi başınıza ilaç dozu değişiklikleri yapmamanız ve doktorunuzun önerilerini takip etmeniz gerekmektedir. Ayriıa profilimden uzmanlık alanlarımı inceleyebilir ve seans oluşturabilirseniz bu konuları etraflıca psikolojik destek anlamında görüşebilme imkanı oluşabilir. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim sizlere.

10.09.2023

Deneyim : 6 Yıl   Seans : 635+   Danışan : 3003+

Merhaba,ilaç noktasında öneri almak için psikiyatr ile görüşmeniz gerekir cinsel isteksizliğin psikolojik boyutu için cinsel terapi uzmanıyım size yardımcı olmak isterim iyi günler.

09.10.2023

Kullanıcı Yorumları

Henüz kullanıcılar tarafından yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun