İletişim: [email protected]
Bizi takip edin:
< Geri
Seçil Çelikkol

Seçil Çelikkol

Kli̇ni̇k Psi̇kolog
Danışan : 404 | Seans : 619
30 Dk.   350 ₺

Seçil Çelikkol Hakkında

Uzman Klinik Psikolog Seçil ÇELİKKOL ilki eğitim fakültesi olmak üzere Psikoloji ve Çocuk Gelişimi üzerine üç farklı lisans derecesine sahiptir. 2016 yılında Genel Psikoloji ve Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu alanında yazdığı tez çalışması ile ‘’Uzman Klinik Psikolog’’ unvanını almıştır. Zorunlu stajını Fransız Lape Hastanesinde tamamlamıştır. Dünyada en çok kullanılan ve kanıta dayalı bir terapi ekolu olan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini Prof.Dr.Hakan Türkçapardan almış, devamında özellikle travmalarda çok etkili olan EMDR terapisi eğitimini ve süpervizyonlarını tek akreditasyon yetkisi olan; Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden tamamlamıştır. Bu iki ekol temelde olmak üzere danışana yönelik bütüncül bir ekol doğrultusunda çalışmaktadır. Yetişkinler için kullanılan bir kişilik testi olan MMPI eğitimini ilk kez Türkiye için uyarlayan Prof. Dr. Meral Çulha tarafından 2019 yılında Doktora eğitimi sırasında almış ve danışanlarına uygulamaktadır. Fobiler başta olmak üzere pek çok sorunda tek seferde bile çok etkili olabilen Hipnoterapi eğitimini ise Türkiyeye ilk kez getirip uygulayan Prof. Dr. Kerem Doksat tarafından almış olup gerekli gördüğünde kullanmaktadır. Yine alanda tek ve duayen isim olan Prof. Dr. Doğan Şahin tarafından dinamik yönelimli Kişilik bozuklukları temel eğitimi tamamlamış olup süpervizyon aşamasına hak kazanmıştır. Daha önce farklı kurumlardan Çift ve Aile Danışmanlığı eğitimi almasına rağmen bu yıl alanda yine yetkin isim olan Prof.Dr.Hürol Fışıloğlu tarafından tasarlanan ve Çift terapilerinde en etkin olan ‘’İlişki Pusulası’’ 1. Düzey ve 2.ci Düzey eğitimlerini tamamlayıp modelin sertifikalı uygulayıcısı olmaya hak kazanmıştır. Hali hazırda ise, Klinik Psikoloji Doktora eğitimine devam etmektedir. Depresyon, Kaygı, Fobiler, Panik Bozukluk, Travmalar, Yeme Bozuklukları, Özgüven Sorunları, OKB , Öfke Kontrolü, Stres Yönetimi, İlişki Problemleri, Psikolojik Sağlamlık, Ailevi Problemler, Kendini Analiz uzmanlık alanlarımdan bazılarıdır.

Seçil Çelikkol Uzmanlık Alanları

Daha Fazla...

Seçil Çelikkol Okullar ve Eğitimleri

İSTANBUL KENT ÜNİVERSİTESİ

PSİKOLOJİ

BEYKENT ÜNİVERSİTESİ - KLİNİK PSİKOLOJİ

Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora (Devam) İstanbul Kent Üniversitesi Psikoloji Lisans (2022) Beykent Üniversitesi Klinik psikoloji Yüksek Lisans (2016) İstanbul Gelişim üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Ders Dönemi (2014) Kocaeli üniversitesi Eğitim Fakültesi (2008) EĞİTİMLER Bilişsel Davranışçı Terapi – Prof. Dr. Hakan Türkçapar (2014) Depresyonun BDT ile 12 seanslık Formülasyonu – Klinik ve Adli Psikoloji Derneği (2015) Uygulamalı Temel ve İleri Hipnoz Eğitimi- Prof. Dr. Kerem Doksat (2015) Obsesif Kompulsif Bozukluğu Semineri- Bütüncül Psikoterapi Derneği (2017) MOXO 2. Uygulayıcı Çalıştayı – Özlem Sürücü (2018) EMDR Terapisi Eğitimi ve Süpervizonları- Davranış Bilimleri Enstitüsü (2019) Erteleme Sorununa Bilişsel Davranışçı Müdahale Yöntemleri Eğitimi- Hakan Türkçapar (2019) MMPI (Çok Yönlü Kişilik Envanteri) – Prof. Dr. Meral Çulha (2019) Hipnoz Eğitimi (Teorik ve Uygulamalı-Temel ve İleri Düzey)- Gaziantep Psikoterapi Merkezi (2020) Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası- Türk Psikoterapistler Akademisi (2021) Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu olan Çocuklarda Oyun Terapisi – Elif Macit (2021) Evlilik ve Çift Terapisi Uygulayıcı Eğitimi- Life Psikolojik Danışmanlık Merkezi (2021) Aktarım Odaklı Psikoterapi Yaklaşımıyla Borderline Kişilik Bozukluğunun Psikoterapisi- (2021) 3. Ulusal Klinik Hipnoz Kongresi -Psikoterapi Enstitüsü (2021) Analitik Yönelimli Psikodinamik Psikoterapi Eğitimi- Prof. Dr. Doğan Şahin (Halen devam etmekte) Çift ve Evlilik Terapileri Eğitimi- PROF. DR. Hürol Fışıloğlu (Halen devam)

Seçil Çelikkol Sıkça Sorulan Sorular

Psk. Seçil Çelikkol için nasıl randevu alınır?
Psikolog Seçil Çelikkol ile görüşmek için ister "şimdi konuş" butonundan hemen bağlanabilir, ister uygun tarih ve saat seçmek üzere "randevu al" butonunu kullanabilirsiniz.
Psk. Seçil Çelikkol hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
ve daha fazla alanda hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için uzmanlık alanlarını inceleyebilirsiniz
Psk. Seçil Çelikkol kaç yıl deneyime sahiptir?
Seçil Çelikkol 7 yıllık bir deneyime sahiptir
Psk. Seçil Çelikkol hangi üniversiteden mezun olmuştur?
Seçil Çelikkol İSTANBUL KENT ÜNİVERSİTESİ mezunudur

Seçil Çelikkol Yorumları

Anonim (Gizli)
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon
  • star ikon

Terapi sırasında anlattıklarımın etkisiyle yaşadığım hisleri yakalamakta hiç zorlanmıyor. Doğru tepkiler veya sorular ile bana çok yardımcı oluyor.

04.08.2023

Puanlama ve yorum (Sadece seans gerçekleştirenler yorum yapabilir)

Lütfen yorum yapmak için giriş yapınız.